İSVEÇ HEYETİ BELEDİYEYİ ZİYARET ETTİ

926İsveç’ten gelen Lerum Belediye Başkanı Henrik Ripa ve beraberinde ki Erica Bjarsved, Madeleine Karlsson Silberberg, Rzin Silberberg, İngvan Vlaessan, Eva Gunne Ziyanak, Nurettin Ziyanak ve Özgür Yılmaz, Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Savar ile görüştüler.

İsveç’in Lerum kentinden gelen heyet Silifke’de incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı Ömer Savar’ı makamında ziyaret eden heyet, kendilerine çalışmalarında başarılar dilemek ve bundan sonra ki yapılacak olan kardeş şehir projelerinde yer almak düşüncesiyle böyle bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.

Başkan Yardımcısı Ömer Savar’dan belediye çalışmalarıyla ve Silifke hakkında genel bilgiler edinen İsveç heyeti, Silifke’yi ve Silifke halkını çok sevdiklerini belirttiler. Silifke insanının yolda ve sokakta sıcakkanlı ve çok samimi davranışlar içerisinde olduğunu belirten heyet, Silifke Belediyesiyle kardeş şehir çalışmaları yürütmek istediklerini dile getirdiler.

SAVAR, ‘SİLİFKE TARİHİ VE KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERİYLE EŞİ BULUNMAZ BİR İLÇEDİR’

Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Savar, İsveç heyetine vermiş olduğu Silifke ile ilgili bilgilendirmede şunlara değindi. ‘Silifke tarihi ve kültürel zenginlikleriyle eşi benzeri bulunmayan bil ilçedir. Geçmiş yıllarda birçok devlete, ülkeye ve imparatorluklara ev sahipliği yapması bölgemizin ve ilçemizin tarihi anlamda ne kadar zengin olduğunun bir göstergesidir.

Denizi, yaylaları, tarihi, turizmi ve tarımı ile Türkiye’nin birçok il ve ilçesine örnek bir ilçe olduğu gibi, sıcakkanlı ve misafirperver halkıyla da yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen bir yerleşim yeridir.

Bizim Silifke olarak birçok yabancı ülke şehirleriyle kardeş şehir anlaşmalarımız ve bu konuda yürütmekte olduğumuz proje çalışmalarımız var. İsveç’ten nezaket göstererek bizleri ziyaret etmeniz, kardeş şehir olma girişimleriyle ilgili olarak fikir alış verişinde bulunmanız bizim için son derece onur vericidir. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalar yürütmeye her zaman hazırız ve bu alanda istişare içerisinde olacağımızı belirtmek isterim. Ziyaretinizden ötürü Belediye Başkanım ve Silifkeliler adına sonsuz teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim’ dedi.

Etiketler:, , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapın