MESKİ SİLİFKE’Lİ MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİ

selefkosMersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) yetkilileri, Silifke Belediyesi öncülüğünde, ilçenin köy ve mahalle muhtarlarıyla bir toplantı düzenleyerek, yeni dönemdeki uygulamalar ve çalışmalar konusunda bilgi verdi.
Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, belediye kültür merkezi salonunda yapılan toplantıda yeni dönemde büyükşehir belediye sınırlarıyla birlikte, su ve kanalizasyon işlerinin devir edilmesinin herhangi bir sıkıntı yaratmayacağını, hizmet kalitesinin artacağını vurguladı. Başkan Öngel,  “Sorgulanabilir, hesap verebilir ve şeffaf bir yönetim modeliyle insanımız hizmet alacak. Yönetime katkı sağlayacak” dedi. MESKİ Genel Müdürü M. Kamil Ülgen ve MESKİ Teftiş Kurulu Başkanı Tekin Karabıyık’ın katıldığı toplantıda muhtarların sorularını yanıtlandı. MESKİ Genel Müdürü M. Kamil Ülgen, 6360 Sayılı Kanunun uygulanacağını belirterek MESKİ olarak ön çalışma yaptıklarını, il genelinde belde, mahalle ve köylere yönelik bilgi kitapçığı hazırladıklarını ve muhtarların bu kitapta yer alan soruları yanıtlayarak bilgi havuzuna alacaklarını ifade etti. Ülgen, “Şu an bu konuda çalışan arkadaşlarımızla işi yürütmek istiyoruz. O arkadaşlarımızı kendi bünyemize alacağız. Prensiplerimizi ve bilgilerimizi aktaracak, istediğimiz kalitede hizmet vereceğiz. Temel amacımız Mersin’deki kaliteyi il genelinde yakalamak. Sizlerden kitapçık vasıtasıyla mevcut durum hakkında bilgi toplayacağız. MESKİ’nin 2014 yılı bütçesine bu bölgelerde yapacağımız yatırımlara yönelik, ödenek ayıracağız ve bunu sizden gelen bilgiler ışığında yapacağız” dedi.
MESKİ Teftiş Kurulu Başkanı Tekin Karabıyık, Büyükşehir bünyesinde su ve kanalizasyon yatırımları konusunda komisyon kurulduğunu ve bu komisyonun başkanlığını yürüttüğünü belirterek, “Ne kadar doğru bilgi, o kadar hızlı yatırım. MESKİ olarak Mut’ta şube müdürlüğü kuracağız. 1 Nisan 2014 tarihinde hiçbir aksama olmadan hizmet yapmak istiyoruz. 66 köy, 8 belde ve 14 merkez mahallesinin birleşmesiyle toplam 88 mahallede çalışmalara başlayacağız” dedi.
Toplantı sonunda MESKİ üyeleri, Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Mahmut Özdemir’le birlikte; sorularını ve beklentilerini dile getiren muhtarlara, MESKİ kitapçıkları dağıtarak kitapçıkları doldurmalarını istediler. MESKİ üyeleri ile önümüzdeki günlerde yeniden toplantı yapılacağı bildirildi.
Silifke belediyesi ve MESKİ tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısına Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, MESKİ Genel Müdürü M. Kamil Ülgen, Teftiş Kurulu Başkanı Tekin Karabıyık, Belediye Başkan Yardımcıları Gani Coşkun, Mahmut Nasuhoğlu, Yazı İşleri Müdürü Cemil Doğan, Narlıkuyu Belediye Başkanı Ali Okur, Uzuncaburç Belediye Başkanı İsa Menteş, Atakent Belediye Başkanı Hasan Uslu, Atayurt Belediye Başkanvekili Recep Ünver, Muhtarlar Derneği Başkanı Hayati Akdeniz, köy ve mahalle muhtarları katıldılar.

Etiketler:

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapın