ORSHA BELEDİYESİ İLE KARDEŞLİK ÖN ANLAŞMASI İMZALANDI

belarus-Silifke Belediyesi Bahçesaray sosyal tesislerinde yapılan imza törenine Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, Belarus Orsha Belediye Başkanı Nikolai Victorovich LİSOVSKY arasında yapılan imza törenine Silifke’nin Fushe Kosova’da bulunan kardeş şehir temsilcisi Belediye Meclis Başkanı Yakup Tırnava ve Almanya’nın Hassloch kardeş şehir komite Başkanı Elizabht Metzner’de iştirak etti.
Belarus Orsha Kardeş Şehir Komite Başkanı İşadamı Tevfik Yıldırım’ın konuşmasıyla başlayan imza töreninde, konuklara Silifke ve Orsha şehirlerini anlatan bir sinevizyon gösteri yapıldı. Silifke ve Orsha Belediye Başkanlarının yaptığı konuşmalardan sonra iki şehir arasında kardeşlik ön anlaşması imzalandı. Almanya Hassloch, Fushe Kosova ve Belarus Orsha kardeş şehrilerinden gelen tüm misafirlere günün anısına ve 40. Uluslararası Silifke Kültür Haftası “Mavi Akdeniz” yılı anısına bir plaket veren Başkan Öngel, ayrıca tüm misafirlere de birer hediye verdi.
İmza törenine Kardeş şehirler Hassloch, Fushe Kosova ve Belarus Orsha şehirlerinden gelen misafirler, Silifke Garnizon Komutanı Yarbay İbrahim Alan, Emniyet Müdürü Volkan İmişçi,  Türk Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu Genel Başkanı Fahri Hemşehrimiz Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu,Silifke –Hassloch kardeş şehir komite başkanı ve Silifke Belediye Kültür Müdürü Lutfi Uğur, Kent Konseyi Başkanı Rifat Karaduman, belediye meclis üyeleri, davetliler ve yabancı misafirleri evlerinde konuk eden Silifkeli aileler katıldılar.

Etiketler:, , ,

Bir Yanıt to “ORSHA BELEDİYESİ İLE KARDEŞLİK ÖN ANLAŞMASI İMZALANDI”


  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg() in C:\HostingSpaces\wvyislis\selefkoshaber.com\wwwroot\wp-content\themes\boldnews\includes\theme-comments.php:65 Stack trace: #0 C:\HostingSpaces\wvyislis\selefkoshaber.com\wwwroot\wp-content\themes\boldnews\includes\theme-comments.php(19): the_commenter_link() #1 C:\HostingSpaces\wvyislis\selefkoshaber.com\wwwroot\wp-includes\class-walker-comment.php(179): custom_comment(Object(WP_Comment), Array, 1) #2 C:\HostingSpaces\wvyislis\selefkoshaber.com\wwwroot\wp-includes\class-wp-walker.php(144): Walker_Comment->start_el('', Object(WP_Comment), 1, Array) #3 C:\HostingSpaces\wvyislis\selefkoshaber.com\wwwroot\wp-includes\class-walker-comment.php(139): Walker->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #4 C:\HostingSpaces\wvyislis\selefkoshaber.com\wwwroot\wp-includes\class-wp-walker.php(387): Walker_Comment->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #5 C:\HostingSpaces\wvyislis\selefkoshaber.com\wwwroot\wp-includes\comment-tem in C:\HostingSpaces\wvyislis\selefkoshaber.com\wwwroot\wp-content\themes\boldnews\includes\theme-comments.php on line 65