TURİZM SEKTÖRÜ MERSİNDE

imagesMersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Avrupa-Türkiye Turizm Konseyi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve Mersin Turizm Platformu işbirliği ile bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan 1. Uluslararası Kardeş Şehirler Turizm Zirvesi’ne Mersin ev sahipliği yapacak.

13-14 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan zirvede, 4 Kıta’dan 25 Ülke, 52 Belediye, 200 katılımcı olmak üzere dünya turizm yöneticileri, dünyanın önde gelen turizm birlikleri ve kardeş şehir belediye başkanlarının katılımıyla turizm sektörü masaya yatırılacak.

Kentler arası iletişimi kuvvetlendirerek, kardeş şehirler aracılığıyla kentler arası turizmi artırmayı hedefleyen zirveye, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, dünya turizm sektörünün öncüleri olan Dünya Turizm Seyahat-Konsey Başkanı ve Almanya Turizm-Seyahat Konsey Başkanı Dr. Michael Frenzel, Federal Almanya Eski Berlin Eyaleti Başkanı Klaus Wowereit, RTK Başkanı Thomas BÖSL, Avrupa-Türkiye Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Kırım-Tatar Meclis Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu gibi çok önemli isimler katılacak.

Kurulacak olan kardeş şehir turizm birliğinin amacının üye şehirler arasındaki turizmi canlandırmak olduğunu ve yapılacak olan bu zirvenin Mersin’in dünyaya tanıtılmasında önemli bir yeri olduğunu ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Kardeş şehirlerin, Mersin’in ev sahipliği yapacağı bu zirvede bir araya gelmesi bizim için çok önemli. Turizm sektörünün önde gelen isimleri ile gerçekleştireceğimiz bu zirve, hem Mersin’in marka değerini arttıracak hem de Mersin’in dünyaya tanıtılmasına katkı sunacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapın