YAZA VEDA EĞİTİME MERHABA

    hlevent  “Yaza veda Eğitime Merhaba” Silifke Belediyesi Sezonun  son etkinliğiyle gençleri eğitim öğretim dönemi başlamadan motive etmek için Haluk Levent Konseri düzenliyor. 12 Eylül Cuma günü Anıt Meydanında 21:00 da düzenlenecek olan etkinliğe Tüm Halkımız Davetlidir.

       Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılının İlçemize hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, İlköğretim Haftasıyla ilgili bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Turgut, ‘İlçemizde, 45 ilkokul, 35 ortaokul, 17 lise ve 6 anaokulu olmak üzere 103 okulda 21 bin 961 öğrenci ve görev yapan 1661 öğretmen yaz tatilini tamamladı. Öğrenci ve öğretmenlerimize huzurlu bir yeni eğitim öğretim sezonu diliyorum.

İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.

Bu nedenle; çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için, araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden öğrenciler yetiştiren değerli öğretmenlerimiz başta olmak üzere geleceğimizi emanet edeceğimiz bütün öğrencilerimizin “İlköğretim Haftasını” kutlarım’’ dedi.

Etiketler:, , , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapın