SİLİFKE’Lİ HACILAR UĞURLANDI

hacilar-1Silifke’den kutsal topraklara gidecek olan ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı. Törene katılan Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, hacı adaylarına hayırlı yolculuklar dileyerek her hacıya bir gül ve çeşitli hediyeler verdi.
Göksu mahallesi Göksu Otel önünde düzenlenen uğurlama töreni Zeytinli Cami İmamı İbrahim Özer’in  Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Törende hacı adaylarına hitaben bir konuşma yapan İlçe Müftü Vekili Hasan Tüfekçi, “Hacı adaylarımız bu görevi yaptıklarında annelerinden doğduğu ilk gün gibi tertemiz günahsız olarak dönme fırsatı yakalamış olacaklardır. Bunu hacı adaylarımızın iyi değerlendirmesi lazım. Hac ibadeti sırasında ve bitiminde göreviniz, ağzınızdan kötü söz çıkmadan sabır göstermek ve bu görevi tamamlamak olmalıdır.” dedi.
Törende ayrıca Silifke Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeler hacı adaylarına verildi. Silifke’den kutsal topraklara hareket eden ilk hac kafilesinin uğurlama töreninde konuşan  Başkan Öngel, hacı adaylarına hayırlı yolculuklar dileyerek her hacıya bir gül ve belediye tarafından hazırlanan çeşitli hediye paketlerini verdi.
Uğurlama törenine Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, İlçe Müftü Vekili Hasan Tüfekçi ve müftülük görevlileri, MHP Silifke İlçe Başkanı Özer Özel, Belediye Başkan Yardımcıları Eyüp Arslan, Mahmut Nasuhoğlu, Gani Coşkun, Belediye Meclis Üyeleri, Uzuncaburç Belediye Başkanı İsa Menteş, hacı adayları ve vatandaşlar katıldılar.

Etiketler:,

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapın