SİLİFKE’NİN GURURU “AHMET SEYREK”

Aralık ayında 4 aday arasından 39 oyun 19’unu alarak Mersin İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçilen Silifke Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet SEYREK ; Antalya’da gerçekleştirilen 14. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi Özel Birleşimi’nde Sosyal Sorumluluk Komisyonu Başkanı ve Yurt Dışı Çalışmaları Komisyonu üyesi seçilerek bizleri gururlandırdı.

Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığı’na 2 öğrenci aday oldu.44 oy alarak rekor kıran bu ekip Çorumlu Gencay KAŞIK’ı kendilerine başkan seçti. Seçimden sonra ATATÜRK posteri açan il başkanları ; 3 kıt’ada hüküm sürmüş atalarına yakışır bir TÜRK gençliği yetişmesini sağlamak , öğrencilerin sıkıntılarını ve isteklerini ilgili makamlara ileterek bu sıkıntılara çözüm bulmak için mücadele edeceklerini belirtti.

Mustafa Kemal’in izinden giden yiğit TÜRK gençliğine can-ı gönülden inanıyoruz ve her zaman yanlarındayız. İlimizi en iyi şekilde temsil eden kardeşimiz Ahmet SEYREK’e gelecek hayatında ; en büyük ülküsü , vatana ve millete hizmet edecek büyük bir devlet adamı olma yolunda yürekten başarılar dileriz.

ALLAH yolunu , bahtını , alnını açık etsin.

Etiketler:, , , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapın