SİLİFKE’DE TARIM İŞÇİLERİ VE ÇAVUŞLAR DERNEKLEŞTİ

tarimiscilerijpgSilifke Tarım ve Narenciye Çavuşlar ve İşçiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şuayip Tunç, derneğe üye 5000 işçi ve 90 işçi çavuşu üyelerinin haklarının korunması ve kollanması yönünde çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.
Yönetim Kurulu Üyeleri Aysel Gülsüm, Ayet Özgan, Ali Bulduk ve Fatih Yılmaz’la birlikte Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel’i makamında ziyaret eden Tarım ve Narenciye Çavuşlar ve İşçiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şuayip Tunç, ilçede yeni kurdukları dernek faaliyeti ile ilgili Başkan Öngel’e bilgi verdi. Derneğin faaliyetleri ve amacı hakkında Başkan Öngel’le de bir süre sohbet eden Dernek Başkanı Şuayip Tunç yaptığı açıklamada, “İşverenle dernek üyesi çalışan işçi arkadaşlarımız ve işçi çavuşlarımız arasında birlik ve beraberliği sağlamaktır. Derneğimize üye 5000 işçi arkadaşımız ve 90 işçi çavuşumuz bulunmaktadır. Dernek olarak işçilerimizin ve çavuş arkadaşlarımızın haklarını korumak ve kollamak en öncelikli çalışmalarımız arasındadır. İlçemiz belde ve köyleri ile tarımda büyük bir alana sahip. Tarıma alanında faaliyetlerimiz bir yılın her ayında devam etmektedir. İşçi arkadaşlarımız özellikle narenciye bahçelerinde daha çok iş bulmakta ve burada çalışmaktadır. Geçtiğimiz sezon diğer il ve ilçelere oranla düşük seviyede belirlenen işçi yevmiyelerinin yeni sezonda iyileştirilmesi konusunda çalışmalar yürütmekteyiz. İşçilik ve de özellikle tarlada çalışmak çok zor bir iştir. Dernek üyesi arkadaşlarımızın haklarının korunması için girişimlerimiz devam edecektir. Biz tarım işçilerine ve derneğimizin kuruluşunda bizlere destek veren tüm idarecilerimize, Silifkeli hemşehrilerimize ve işçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
İlçede yeni kurulan Tarım ve Narenciye Çavuşlar ve İşçiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticilerini makamında kabul eden Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel’de konuşmasında, “ilçemizde kurulan bu derneğimiz tarım işçilerimizi ve çavuşlarını bir çatı altında toplamıştır. İlçemiz belde ve köyleri ile tarım alanı çok geniş bir yerdir. Halkımızın büyük bir bölümü de geçim kaynağını bu tarım alanlarında işçilik yaparak sağlamaktadır. Tarım alanında hizmet veren işçi arkadaşlarımızın bir araya gelerek kendi aralarında birlik ve beraberliği sağlamaları son derece sevindirici bir gelişmedir. Yeni kurulan bu derneğin ilçemize, tarım işçilerimize, işçi çavuşlarımıza ve dernek yöneticilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek dernek başkanı Şuayip Tunç’la tüm işçilere selam ve sevgilerini yolladığını açıkladı.

Etiketler:, ,

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapın