TÜRK YEREL HİZMET-SEN’DEN İFTAR YEMEĞİ

sendikayemek-1jpgTürk Yerel Hizmet-Sen Sendikası Mersin Temsilciliği tarafından organize edilen iftar yemeği Silifke’de Bahçesaray Düğün Salonunda yapıldı.
Ramazan ayının sevgi, saygı, merhamet, rahmet, sabır ve dostluk ayı olduğunu belirten Türk Yerel Hizmet-Sen Mersin Şube Başkanı Nihat Aşçı yaptığı konuşmada,  “Oruç vasıtası ile açlığı hissettiğimiz için etrafımızda ve çevremizdeki aç susuz ihtiyaç sahiplerinin ve fakir fukaranın farkına varabiliyoruz. Onların varlığını hissettiğimiz için onlara yardımcı olmak onları yedirmek ve giydirmek suretiyle bir iyiliğe vesile olmuş oluyoruz. Oruç vasıtası ile yine kendimizin ne kadar merhamete ve şefkate ihtiyacımız olduğunu görüyoruz. Özellikle akşam saatlerinde bu daha fazla hissediliyor. Bu gurura ve kibire kapılmamamız konusunda bize his veriyor. İnsan, aç kalarak açın halinden anlıyor. Yardım ederek paylaşmayı, sabrederek zulmetmemeyi öğreniyor. Sevginin-nefretten, yapmanın-yıkmaktan, toplamanın-dağıtmaktan, vermenin istemekten daha yüce, daha hayırlı olduğunu öğreniyor. Sahip olduklarının kıymetini biliyor, birliğin rahmet olduğunu anlıyor” Bu vesileyle tüm üyelerimizin ramazanlarını tebrik ediyor, Cenabı Allah’tan sağlık ve esenlikler diliyorum. Bugün burada siz değerli sendika üyesi arkadaşlarımızla bir araya gelmemize vesile olan başta Silifke Belediye Başkanımız Bayram Ali Öngel’e, yeni temsilcimiz Meral Yetkin’e ve belediyede görev yapan tüm sendika üyelerimize Genel Başkanımız İlhan Koyuncu adına ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Silifke Belediyesinde 37 memur ve 7 sözleşmeli memur olmak üzere toplam 44 üyelerinin bulunduğuna işaret eden Türk Yerel Hizmet-Sen Silifke İşyeri Temsilcisi Meral Yetkin’de konuşmasında, iftar yemeğine katılan mesai arkadaşları ve sendika temsilcilerine teşekkür etti.
Düzenlenen iftar yemeğine Türk Yerel Hizmet-Sen Mersin Şube Başkanı Nihat Aşçı, Türk Tarım Orman-Sen Mersin Şube Başkanı Hüseyin Ateş, Türk Yerel Hizmet-Sen Mersin Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Karaçor, Silifke Belediye Başkan Yardımcıları Eyüp Arslan ve Mahmut Nasuhoğlu, Belediye Meclis Üyesi Hasan Mazlum Kirişçi, işyeri temsilcisi Meral Yetkin ve yönetim kurulu üyeleri Abdurrahman Üner, Cemil Doğan ve sendika üyeleri katıldılar.

Etiketler:, ,

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapın